۱۳۹۵/۰۴/۲۵| تعداد بازدید: ۴۱۹
موارد و مقدار مصرف: قطره پرسیکا در پیشگیری از افزایش جرم روی دندانها

Persica

 
پرسیکا
موارد و مقدار مصرف:
قطره پرسیکا در پیشگیری از افزایش جرم روی دندانها،پوسیدگی دندان ،و خونریزی و امراض لثه و به عنوان ضد عفونی کننده دهان و مسکن درد دندان و لثه مصرف می شود.
مقدار مصرف‌: جهت‌ جلوگیری‌ از پوسیدگی‌دندان‌ و بیماریهای‌ دهان‌ روزی‌ دو نوبت‌ هر بار 15 ـ 10 قطره‌ را در 15 میلی‌لیتر آب‌ریخته‌ و به‌ مدت‌ 20 ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و دور ریخته‌ شود.
در درمان‌ ناراحتی‌های‌ دهان‌ و دندان‌ و جلوگیری‌ از خونریزی‌ لثه‌ روزی‌ 5 ـ 3 نوبت‌ هربار 15 ـ 10 قطره‌ را در 15 میلی‌لیتر آب‌ ریخته‌ و به‌ مدت‌ 20 ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و سپس‌ دور ریخته‌ شود.
جهت‌ جلوگیری‌ از خونریزی‌ و عفونت‌ بعد از کشیدن‌ دندان‌ و جراحی‌ها به‌ مدت‌ 4 ـ 2 روز، هر روز 5 ـ 4 نوبت‌، هر بار 40 ـ 30 قطره‌ را در 15 میلی‌لیتر آب‌ ریخته‌ و به‌ مدت‌ 20 ثانیه‌ در دهان‌ گردش‌ داده‌ و سپس‌ دور ریخته‌ شود.
 
 
 
 
مکانیسم اثر:
استفاده مداوم از گیاه مسواک به دلیل میزان بالای کلراید موجب کاهش تشکیل پلاک دندان ،جلوگیری از رنگی شدن دندانها و التهاب لثه می گردد. بعلاوه میزان بالای کلسیم موجود در این گیاه موجب استحکام دندان شده و ترکیبات ایزوتیوسیانات آن مانع رشد باکتریهای دهان می شود.
عصاره اتانولی بومادران به دلیل داشتن ترکیبات سزکویی ترپن لاکتون دارای اثرات ضدباکتریایی می باشد. عصاره آبی بومادران دارای اثرات ضدالتهابی است و به دلیل داشتن آکیلیین موجب کاهش زمان انعقاد خون شده و در خونریزی لثه موثر می باشد.
نعناع به دلیل داشتن منتول موجب ایجاد اثر ضد دردی و ضد عفونی کننده این فرآورده می گردد.
نکات قابل توصیه به بیمار:
1.از رقیق کردن بیش از حد قطره خودداری گردد.
2.پس از مصرف دارو از شستن دهان ،خوردن و آشامیدن حداقل به مدت 20-10 دقیقه خودداری گردد.
3.برای حصول حداکثر نتیجه حداقل یک نوبت مصرف این دهانشویه بعد از مسواک شب و یا قبل از خواب صورت گیرد.
 
Drop:30 ml
اطلاعات دیگر:
اجزاء فرآورده‌: قطره‌ پرسیکا از عصاره‌هیدروالکلی‌ گیاهان‌ زیر تهیه‌ شده‌ است‌:
1. گیاه‌ مسواک‌ 30%
Salvadora persica
2. بومادران‌ 25%
Achillea millefolium
3. نعناع‌ 45%
Mentha spicata
فهرست دارو ها