۱۳۹۵/۰۵/۰۱| تعداد بازدید: ۷۵۶
پیمان زناشویی یکی از مقدس ترین پیمان ها ست .در این مقاله چندفایده ازفواید داشتن تعهد به همسر را بررسی می کنیم.

 پیمان زناشویی یکی از مقدس ترین پیمان ها ست .در این مقاله چندفایده ازفواید داشتن تعهد به همسر را بررسی می کنیم.

به گزارش آکاایران: – تعهد به رابطه ی شما، هدفمندی می بخشد:

یک رابطه ی بدون تعهد ، مانند قایقی بدون سکان در اقیانوس است. چنین قایقی هیچ گونه اختیاری از خود ندارد که جهت و هدف خاصی را دنبال کند و در معرض وزش هر جریان بادی (موافق یا مخالف) خواهد بود. تعهد ، به رابطه ی شما، جهت و سمت می دهد و سبب می شود که رابطه به جلو برود نه آنکه بی هدف، دور خودش بگردد.

 

– تعهد باعث می شود در رابطه، از خود مایه بگذارید:

وقتی تمام و کمال به کسی که به او علاقه مندید، متعهد می شوید، رفتار متفاوتی را پیشه خواهید کرد چرا که حالا قسمت بیشتری از وجودتان را در او سرمایه گذاری کرده اید. این حالت، به رابطه ی شما اجازه می دهد که رشد کند و در جهانی که هرگز بدون تعهد امکان نداشت، شکوفا شود.
هنگامی که به رابطه ای متعهد می شوید ، توجه و انرژی خود را به طرز عمیق تری در آن سرمایه گذاری می کنید زیرا اکنون نسبت به این رابطه ، احساس مالکیت دارید.

 

– تعهد باعث امنیت روحی در شما می شود:

آیا می توانید تصور کنید که آپارتمان، خانه و یا یک دفتر کار را بدون اجاره نامه، اجاره کنید؟ هر لحظه صاحب خانه یا صاحب ملک، این حق را دارد که شما را بیرون کند. تصور کنید چه تنش و اضطرابی خواهید داشت وقتی بفهمید نامزدتان چندان به شما متعهد و پای بند نبوده است. رابطه هایی که فاقد هر گونه تعهدی هستند، همواره چنین تنش های پنهانی را در خود خواهند داشت بدون تعهد، احساس ناامنی خواهید داشت که نگرانی و تشویشی ناخودآگاه را در شما تولید خواهد کرد.
تعهد به شخصی لایق، شما را از لحاظ احساسی، آزاد می کند.

 

– تعهد آزادی می آورد:

بعضی از مردم، تداعی معانی مثبتی با کلمه ی «تعهد» ندارند. برخی از مردان در مقابل تعهد دادن، مقاومت می ورزند چرا که آن از معادل محرومیت و اسارت می دانند در حالی که تعهد، تاثیری بسیار متفاوت دارد. تعهد، از هرز رفتن انرژی در جهات دیگر، جلوگیری می کند و به شما این امکان را می دهد که انرژی تان را تنها بر روی یک نفر متمرکز کنید. آزاد هستید تا خود را غرق رابطه تان کنید. عشق بورزید، آن هم تمام و کمال و بی هیچ محدویتی، تعهد باعث می شود تا خود را رها کنید و تسلیم شوید، آن هم به کسی که لیاقتش را دارد.

فهرست دارو ها