۱۳۹۶/۰۲/۲۹| تعداد بازدید: ۲۱۱
اگر به خاطر استرس و فشار کاری، دغدغه‌های روزانه، خستگی و افسردگی با مشکل کم‌خوابی یا بی‌خوابی مواجه شده‌اید، حتما کیوی بخورید.

  بر اساس تحقیقات، خوردن میوه کیوی می‌تواند باعث رفع مشکل بی‌خوابی و  بدخوابی در افراد شود.

 
مصرف تنها دو عدد میوه کیوی یک ساعت قبل از شام باعث ترشح مقدار کافی از هورمون سروتونین در خون شده که هورمونی ضروری برای داشتن خواب عمیق و آرام است.
 
این یافته‌ها حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی تایپه تایوان بر روی گروهی از داوطلبان است که از مشکل بی‌خوابی رنج می‌برند.
 
کیوی همچنین دارای سطح بالایی از انواع ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان‌های ضروری برای بدن است.
 
از جمله دیگر میوه‌هایی که مصرف آن‌ها در شب به داشتن خواب راحت کمک می‌کند، می‌توان به سیب، لیموترش، موز و انگور اشاره  کرد.
 
این میوه‌‌‌ها مثل یک قرص خواب طبیعی عمل می‌کنند
 
 
این میوه‌‌‌ها مثل یک قرص خواب طبیعی عمل می‌کنند
 
 
 
هرچند کارشناسان توصیه می‌کنند مصرف این میوه‌ها باید قبل از شام صورت گیرد تا فرد دچار سوء هاضمه نشود و نیز به هضم بهتر شام کمک کند.
 
بهترین زمان برای خوردن میوه در شب سه ساعت قبل از خواب است تا کالری میوه توسط بدن سوزانده شود و فرد دچار اضافه وزن، چاقی و بالا رفتن قند خون نشود.
 
بر اساس تحقیقات، مصرف کیوی باعث بروز مشکلات گوارشی و آسیب به جداره معده نمی‌شود، اما خوردن مقادیر بیش از حد کیوی می‌تواند به دلیل بالا رفتن سطح اسید معده به این عضو بدن آسیب برساند.
 
برای اثر بخشی بیشتر این میوه‌های خواب آور می‌توانید آن‌ها را مخلوط کرده و به صورت سالاد میوه با ماست کم چرب قبل از خواب مصرف کنید.
 
ماست میوه‌ای را باید بلافاصله پس از تهیه مصرف کنید و در صورت تمایل برای مصارف بعدی در یخچال نگهداری کنید.
فهرست دارو ها