۱۳۹۶/۰۲/۲۷| تعداد بازدید: ۲۱۶
شما می توانید با رژیم غذایی مناسب خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهید...

 حتی در یک زن که حامل ژن 1 یا 2 BRCA ( دو جهش های ژنتیکی بالا برنده خطر ابتلا در یک زن ) است می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان را کاهش دهد. رژیم غذایی خود را با پروتئین بدون چربی و مواد غذایی برای کمک به نگه داشتن وزن و ارائه ترکیبات ضد سرطان پر کنید.

کلم بروکلی

سولفورافن - یک ترکیب موجود در بروکلی است که سبب کاهش تعداد سلول های بنیادی سرطان پستان ( عامل گسترش سرطان و عود ) در موش می شود طبق تحقیقی که در دانشگاه میشیگان انجام شد خوردن کلم بروکلی ممکن است سولفورافن به اندازه کافی ارائه ندهد اما برای دریافت بیشتر شما می توانید، کلم بروکلی را به صورت خام یا کمی بخار داده و یا گلچه سبز آن را سرخ کنید. جوشاندن مقداری از سولفورافن را از بین می برد.

ماهی قزل آلا

بر اساس یک مطالعه در اپیدمیولوژی سرطان، استفاده از مکمل های روغن ماهی به مدت 10 سال می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان از نوع داکتال ( رایج ترین نوع سرطان پستان ) را کاهش دهد این یک تفکر است که اسیدهای چرب امگا 3 در روغن ماهی باعث کاهش التهاب ( عامل ایجاد سرطان پستان ) می شود محققان می گویند در حدود 8 اونس از روغن ماهی ( ماهی آزاد، ساردین، ماهی تن ) در هفته بخورید.

روغن زیتون

محققان در بارسلونا به موش مبتلا به سرطان پستان یک رژیم غذایی که در آن چربی که عمدتاً از روغن زیتون فوق العاده خالص بود دادند آنها دریافتند که آنتی اکسیدان ها روغن زیتون و اسید اولئیک ( چربی غیر اشباع تک )، رشد سلولهای بدخیم را سرکوب کرد.

جعفری

دانشمندان دانشگاه میسوری دریافتند که جعفری در واقع می تواند رشد سلول سرطانی را مهار کند. به حیوانات که apigenin یک ترکیب فراوان در جعفری ( و در کرفس )، داده شد مقاومت آنها را به توسعه تومورهای سرطانی افزایش یافت کارشناسان توصیه می کند چند تکه از جعفری تازه خرد شده را  به غذاهای روزانه خود اضافه کنید.

قهوه

نوشیدن حدود دو قهوه 12 اونس در روز خطر ابتلا به شکل تهاجمی سرطان پستان را کاهش دهد مطالعه در تحقیقات سرطان پستان می گوید: یک احتمال این است که آنتی اکسیدان قهوه سلول ها را از آسیب که می تواند به سرطان منجر شود محافظت می کند.

آلو و هلو

اخیراً محققان در تگزاس دریافته اند که آلو و هلو سطحی از آنتی اکسیدان که آنها حاوی دو نوع از پلی فنول ( آنتی اکسیدان ) می باشند که ممکن است در از بین بردن سلولهای سرطان پستان موثر باشد.

لوبیا

با توجه به گزارش جدید منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی، بالا بردن مصرف فیبر ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه کمک کند محققان دریافتند که به ازای هر 10 گرم فیبر که یک زن به رژیم غذایی روزانه خود اضافه می کند خطر ابتلا به سرطان پستان تا 7 درصد کاهش یافته است که این در حدود 1/2 از یک فنجان لوبیا و به نوع آن بستگی دارد. سایر غذاهای بسته بندی شده با فیبر بالا شامل جو، بلغور، عدس، نخود فرنگی، کنگر فرنگی، خرما و تمشک می باشد.

گردو

تحقیقات اخیر در مجله تغذیه و سرطان نشان می دهد که گردو ممکن است رشد سرطان سینه را خنثی کند در یک مطالعه از دانشگاه مارشال پزشکی در غرب ویرجینیا، محققان معادل دو اونس گردو را در روز به رژیم غذایی از یک گروه از موش داده و به یک گروه شاهد معادل آن کالری غذایی اما بدون گردو دادند پس از 34 روز رژیم غذایی، نرخ رشد تومور در موش هایی که مصرف گردو داشتند نصف آنهایی که هیچ گردو نخوردند بود کارشناسان فکر می کنند خواص ضد التهابی گردو می تواند از چربی امگا 3 آلفا لینولنیک اسید، فیتوسترولها و یا آنتی اکسیدان ها باشد و ممکن است آنها بطور بالقوه با تومور مبارزه کنند.

فهرست دارو ها