۱۳۹۲/۰۱/۱۲| تعداد بازدید: ۹۲۱
کم‌خون‌ها لیموترش بیشتر بخورند یک مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی با تاکید بر این که نباید بدون انجام آزمایش و تشخیص پزشکی کم‌خونی، اقدام به مصرف قرص‌های آهن کرد،‌ گفت: افراد کم‌خون‌ می‌توانند در هر وعده غذایی، آب لیموی ترش تازه را به مقدار زیاد به غذای خود اضافه کنند.

 کم‌خون‌ها لیموترش بیشتر بخورند
یک مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی با تاکید بر این که نباید بدون انجام آزمایش و تشخیص پزشکی کم‌خونی، اقدام به مصرف قرص‌های آهن کرد،‌ گفت: افراد کم‌خون‌ می‌توانند در هر وعده غذایی، آب لیموی ترش تازه را به مقدار زیاد به غذای خود اضافه کنند.
ویتامین Cموجود در لیموترش، جذب آهن از منابع گیاهی ازجمله غلات، حبوبات و سبزیجات را افزایش می‌دهد.
برلیانت بزرگمهر با بیان این که مکمل‌های غذایی به منظور تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن به کار گرفته می‌شود، افزود: این مکمل‌ها نباید به هیچ وجه بدون تجویز پزشک و خودسرانه استفاده شود.
وی ادامه داد: اگر شخصی روند تغذیه طبیعی را طی کرده و اختلالی در هضم و جذب مواد غذایی نداشته باشد، نیازی به مصرف مکمل‌ها نیز ندارد. در غیر این صورت، ممکن است برخی مواد مغذی که در مکمل‌ها وجود دارد، در بدن جمع شده و عوارض زیادی بر جای می‌گذارد که ازجمله آنها می‌توان به ایجاد مسمومیت‌ اشاره کرد.
این مشاور تغذیه و رژیم‌درمانی با بیان این که مکمل‌ها شیمیایی بوده و برای بدن مفید نیست، اظهار کرد: اما در مقابل، فیبرهایی که در غذا وجود دارد برای بدن بسیار مفید است که در قرص‌های مکمل فیبر وجود ندارد.
بزرگمهر با اشاره به این که علاوه بر موارد فوق، بدن گاهی به مصرف مواد مغذی به مقدار بالا عادت می‌کند، گفت: به گونه‌ای که اگر فرد روزی قرص مکمل مصرف نکند، نیازش برای تامین مواد مغذی با مصرف غذای معمولی تامین نخواهد شد.

فهرست دارو ها