دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی انسان‌دوستی

 دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی انسان‌دوستی ۱۹ اوت ۲۰۱۳ برابر با ۲۸ مرداد ماه جاری «کارگروهی» را به عنوان روح انساندوستی برای دستیابی کشور‌ها به صلح، عدالت، منزلت و توسعه پیشنهاد کرد. 


به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، متن کامل پیام‌ «بان کی مون» به شرح زیر است: 

«هر سال روز جهانی انساندوستی را در نوزدهم اوت به احترام مدد کارانی گرامی می‌داریم که جان خود را در راه انجام وظیفه از دست داده‌اند. 

ما فداکاری آنان را قدر دانسته و تعهد خود را نسبت به تلاشی تجدید می‌نماییم که ایشان هر روز در سراسر جهان برای نجات جان انسان‌ها غالبا در شرایط و محل‌های خطرناکی انجام می‌دهند که هر کس نمی‌تواند و یا نمی‌خواهد به آنجا برود. 

گرامی داشت امسال مصادف است با دهمین سالگرد حمله به مقر سازمان ملل متحد در بغداد که موجب مرگ نماینده ویژه، «سرجیو ویرا دوملو» و ۲۱ تن از همکاران و شرکای سازمان ملل متحد شد. این فاجعه یکی از عوامل الهام دهنده برای این روز بود. 

سرجیو مدافع گویای ارزش‌های رسالت ملل متحد بود. ایشان زندگی آنانی که وی را ملاقات کردند تحت تاثیر قرار داد و در مدت خدمت در چندین قاره به میلیون‌ها مردم فقیر و آسیب پذیر کمک نمود. مرگ وی ضربه بزرگی برای سازمان ملل متحد بود، اما میراث ایشان انسان‌های زیادی را تشویق نمود تا فعالیت‌های انسان دوستانه را پیگیری نمایند. 

امسال جنبش روز جهانی انساندوستی از مردم می‌خواهد به یک سئوال پاسخ دهند: فکر می‌کنید جهان به چه چیزی بیشتر نیاز دارد؟ اینجانب مردم را در هرکجا ترغیب می‌نمایم تا به سایت: www. worldhumanitarianday. org رجوع نمایند و به ما در یک کلمه نظر خود را بیان نمایند. 

پاسخ من «کارگروهی» است. در زمان چالش‌های جهانی، مردم و کشور‌ها نیاز به همکاری با یکدیگر برای انگیزه مشترک درراستای صلح، عدالت، منزلت و توسعه دارند. این روح انساندوستی است. این حکم انساندوستی سازمان ملل متحد است.»
 
فهرست دارو ها
No Image
والرین
موارد و مقدار مصرف: فرآورده های حاوی والرین در تنش های عصبی ،اضطر...
1395/04/26
No Image
پروستاتان
موارد و مقدار مصرف: قطره پروستاتان در موارد التهاب حاد و مزمن پرو...
1395/04/26
No Image
اولئاکرات
موارد و مقدار مصرف: اولیاکرات در درمان زیادی فشارخون بکار می رود....
1395/04/26
No Image
میرتوپلکس
موارد مصرف‌: میرتوپلکس‌ دارای‌ خاصیت‌ ضد ویروس‌ هرپس‌ سیمپلکس‌
1395/04/26
No Image
کارمیناتیوز
موارد و مقدار مصرف: این فرآورده ها جهت برطرف نمودن سوءهاضمه، نفخ ...
1395/04/26