۱۳۹۲/۰۳/۲۵| تعداد بازدید: ۴۹۳
بر اساس مطالعه اخیر دانشمندان سوئدی، احتمال زایمان پیش از موعد در زنان بارداری که دچار اضافه وزن هستند بیشتر است.

 بر اساس مطالعه اخیر دانشمندان سوئدی، احتمال زایمان پیش از موعد در زنان بارداری که دچار اضافه وزن هستند بیشتر است. 


به گزارش خبرگزاری سینا به نقل از رویترز، محققان معتقدند بیشترین دلیل زایمان بین ۲۲ تا ۲۷ هفته بارداری چاقی مادران است، همین امر باعث بوجود آمدن عوارض جبران ناپذیری برای نوزادان می‌شود. 

دکتر «مختار علیا» استاد دانشکده پزشکی دانشگاه واندربیلت در نشویل تنسی که محقق ارشد این مطالعه نیز بود می‌گوید: «این مطالعه نشان می‌دهد بین تولد پیش از موعد و چاقی مادران حین بارداری ارتباط مستقیم وجود دارد.» 

دکتر علیا و همکارش «سیون سناتینگوس» از موسسه کارولینسکا در استکهلم در این تحقیق، یک میلیون و ۶۰۰ هزار زن باردار و نوزاد آن‌ها را که بین سال‌های ۱۹۹۲ تا ۲۰۱۰ متولد شده بودند مورد مطالعه قرار دادند. 

با توجه به اینکه استاندارد تولد نوزاد بین ۳۷ تا ۴۲ هفته بارداری است، ۵ درصد از این نوزادان بین ۳۲ تا ۳۶ هفته بارداری متولد شده بودند. 

محققان با اندازه گیری شاخص توده بدن زنان باردار دریافتند که ارتباط مستقیمی بین تولد زود هنگام و چاقی مادر باردار وجود دارد. تنها ۰. ۱۷ درصد از زنان باردار با وزن طبیعی نوزادشان را پیش از موعد به دنیا آورده بودند. 

بر اساس مطالعات پیش از این مشخص شده بود که تولد پیش از موعد باعث ابتلای نوزادان به بیماری‌های مزمن بسیاری از جمله دیابت، دردهای مزمن، بیماری‌های قلبی و گاهی سرطان می‌شود. 
محققان این مطالعه تصور می‌کنند علت تولد پیش از موعد در نوزادانی که مادرانی با اضافه وزن دارند این است که پروتئین‌هایی که باعث ابتلا به چاقی می‌شود جنین را در معرض عفونت‌های جزئی قرار می‌دهد.
فهرست دارو ها
No Image
والرین
موارد و مقدار مصرف: فرآورده های حاوی والرین در تنش های عصبی ،اضطر...
1395/04/26
No Image
پروستاتان
موارد و مقدار مصرف: قطره پروستاتان در موارد التهاب حاد و مزمن پرو...
1395/04/26
No Image
اولئاکرات
موارد و مقدار مصرف: اولیاکرات در درمان زیادی فشارخون بکار می رود....
1395/04/26
No Image
میرتوپلکس
موارد مصرف‌: میرتوپلکس‌ دارای‌ خاصیت‌ ضد ویروس‌ هرپس‌ سیمپلکس‌
1395/04/26
No Image
کارمیناتیوز
موارد و مقدار مصرف: این فرآورده ها جهت برطرف نمودن سوءهاضمه، نفخ ...
1395/04/26