شرکت در مسابقات دوچرخه‌ سواری تور دو فرانس این روز‌ها بی‌دردسر نیست، اما می‌توان به طور مجازی در این رقابت‌ها رکاب زد و حتی لازم نیست که ورزشکار حرفه‌ای هم باشید. حتی مبتلایان به بیماری پارکینسون هم می‌توانند در این مسابقه رکاب‌زنی شرکت کنند.

  به نقل از یورونیوز، متخصصان یک بیمارستان در هلند معتقدند این ورزش مانع از پیشروی بیماری می‌شود. 

«هانس ون بارن» محقق دانشگاه رادبود در هلند می‌گوید: «افراد با دوچرخه‌های معمولی در این مسابقه شرکت می‌کنند و مشکل ترمز کردن است که به دلیل عدم توانایی برخی می‌افتند. شاید افراد مبتلا به این بیماری را دیده باشید، موقع راه رفتن حتی به کمک یک یا دو نفر احتیاج دارند، معجزه این کار این است که آن‌ها تنها کافی است که روی دوچرخه بنشینند، پس از آن می‌توانند به راحتی رکاب بزنند و جلو روند.» 

تحرک بیماران مبتلا به پارکینسون بسیار کند و غیر عادی است. پپزشکان متوجه شدند که بیماران حتی با حرکات منجمد، بسیار کند و یا کاملا بی تحرک، فقط کافی است بر دوچرخه سوار شوند پس از آن به خوبی و با احتیاط می توانند رکاب بزنند و مهم‌تر اینکه این تحرک نشانه‌های بیماری را بهبود می‌بخشد. 

بارن گفت: «نکته‌ای که برای ما جالب بود و در صدد رمز گشایی آن بودیم، علت این واقعه بود که مشخص نبود، بعد از تحقیقات فهمیدیم دلیل آن اصولا نقص حضور در مسابقه و داشتن انگیزه است و این نکته‌ای است که در درمان طولانی مدت بیماران حائز اهمیت است.» 
این محققان به یقین ادعا می‌کنند که تند رکاب زدن فعالیت بخش حرکتی در مغز را به شدت تقویت می‌کند و می‌گویند مسابقات ورزشی مجازی راهی مناسب برای درمان افسردگی و چاقی مفرط کودکان نیز هست.

فهرست دارو ها
No Image
والرین
موارد و مقدار مصرف: فرآورده های حاوی والرین در تنش های عصبی ،اضطر...
1395/04/26
No Image
پروستاتان
موارد و مقدار مصرف: قطره پروستاتان در موارد التهاب حاد و مزمن پرو...
1395/04/26
No Image
اولئاکرات
موارد و مقدار مصرف: اولیاکرات در درمان زیادی فشارخون بکار می رود....
1395/04/26
No Image
میرتوپلکس
موارد مصرف‌: میرتوپلکس‌ دارای‌ خاصیت‌ ضد ویروس‌ هرپس‌ سیمپلکس‌
1395/04/26
No Image
کارمیناتیوز
موارد و مقدار مصرف: این فرآورده ها جهت برطرف نمودن سوءهاضمه، نفخ ...
1395/04/26