۱۳۹۴/۰۲/۰۸| تعداد بازدید: ۴۸۷
فشارهای روانی در زندگی روزمره امری اجتناب‌ناپذیر است اما...

فشارهای روانی در زندگی روزمره امری اجتناب‌ناپذیر است اما اگر از حد خارج شود یا تداوم داشته باشد برای سلامتی انسان مشکلات جدی به‌دنبال دارد و باعث بروز انواع بیماری‌‌ها می‌شود.
به همین منظور باید برای کنترل و جلوگیری از استرس اقداماتی را انجام دهیم تا زندگی سالمی را تجربه کنیم. در ادامه به برخی نسخه‌های گیاهی درمان استرس اشاره می‌شود:

نسخه گل‌گاو زبان: هر روز به مقدار یک قاشق چایخوری گل‌گاوزبان و یک عدد لیمو عمانی را به‌مدت 2دقیقه جوشانده و اجازه دهید 30دقیقه دم بکشد، بعد آن را از صافی عبور داده و میل کنید. با مصرف مداوم این نسخه گیاهی پس از مدتی استرس‌هایتان کاهش پیدا می‌کند.

دمنوش سنبل‌الطیب: سنبل‌الطیب یک درمانگر همه‌کاره است. دم کرده آن آرامبخش اعصاب است، حالت‌های عصبی را کاهش داده و کیفیت خواب شما را بهبود می‌بخشد. در واقع این گیاه خواب راحتی برای شما فراهم می‌کند بدون اینکه بعد از مصرف آن دچار خواب‌آلودگی شده باشید. برای تأثیرگذاری بیشتر این گیاه در درمان استرس بهتر است مقداری پوست نارنج را با سنبل‌الطیب دم کرده و صبح‌ها به‌صورت ناشتا میل کنید.

ترخون: ترخون گیاه مفیدی برای مقابله با استرس است. اثر آرام بخش دارد. ترخون برای تنظیم اشتها مفید است و دارای مواد معدنی مفیدی است که امروزه در مکمل‌ها از آن استفاده می‌شود. سالیان متمادی از این گیاه برای آرام کردن کودکان بیش‌فعال استفاده می‌شده است.

عرق بهارنارنج: عرق بهار نارنج نیز ازجمله گیاهانی است که نقش مهمی در کاهش استرس ایفا می‌کند. بهارنارنج را با آب مخلوط کرده و روی کتری بگذارید تا جوش بیاید، سپس با عسل مخلوط کرده و بخورید و منتظر تأثیر آن در درمان استرس خود باشید.

فهرست دارو ها
No Image
والرین
موارد و مقدار مصرف: فرآورده های حاوی والرین در تنش های عصبی ،اضطر...
1395/04/26
No Image
پروستاتان
موارد و مقدار مصرف: قطره پروستاتان در موارد التهاب حاد و مزمن پرو...
1395/04/26
No Image
اولئاکرات
موارد و مقدار مصرف: اولیاکرات در درمان زیادی فشارخون بکار می رود....
1395/04/26
No Image
میرتوپلکس
موارد مصرف‌: میرتوپلکس‌ دارای‌ خاصیت‌ ضد ویروس‌ هرپس‌ سیمپلکس‌
1395/04/26
No Image
کارمیناتیوز
موارد و مقدار مصرف: این فرآورده ها جهت برطرف نمودن سوءهاضمه، نفخ ...
1395/04/26