۱۳۹۴/۰۲/۰۹| تعداد بازدید: ۷۲۰
دوران نامزدی به طور رسمی از زمان عقد آغاز می شود و تا شروع زندگی زیر یک...


دوران نامزدی به طور رسمی از زمان عقد آغاز می شود و تا شروع زندگی زیر یک سقف ادامه دارد. یکی از مهمترین دغدغه هایی که در این نامزدی رسمی وجود دارد، حد روابط دختر و پسر و فاصله آن ها از همدیگر است. این که خانواده ها باید بر اساس عرف عمل کنند و مانع از روابط آزاد دختر و پسر به عنوان یک زوج شوند یا باید طبق مجوز شرع، روابط زناشویی را برای آن ها مجاز بدانند و تصمیم گیری در این زمینه را به خودشان واگذار کنند. 

به طور کلی زمانی که عقد جاری می شود، زن و شوهر از لحاظ قانونی و شرعی به همدیگر محرم می شوند. اما یک سری روابط بین این دو تابع فرهنگ و اجتماع است. 

به عنوان مثال ممکن است خانواده سختگیری بیشتری کنند که اینها زیاد با همدیگر ارتباط برقرار نکنند و این رابطه ها بستگی به فرهنگ خانواده زوجین دارد. اگر این زوج تابع یک محیط و یک خانواده و یک فرهنگ باشند طبیعتا بهتر می توانند با همدیگر کنار بیایند. ولی اگر فرهنگشان با هم متعارض و متفاوت باشد مشکلاتی ایجاد می شود. 

در دوران عقد زوجین چه به هم بگویند؟ 
هرچقدر زوجین با همدیگر رک و راست تر باشند بهتر است؛ یک مزیتی که در دوران عقد وجود دارد این است که اگر بین زوجین مشکلی به وجود آید، تا آنجا که ممکن است با مداخلات صحیح خانواده ها و مشورت کردن با آن ها برطرف می شود یا با مراجعه به مراکز مشاوره مشکلشان حل می شود. 

دوران عقد بهترین دوران شناخت است، زیرا افراد با ارتباط عاطفی و زناشویی می توانند به روحیات و رفتار یکدیگر آگاه شوند. 

یک نکته مهم در دوران عقد این است که اگر زوجین در دوران عقد به این نتیجه رسیدند که واقعا با هم نمی توانند زندگی کنند، باید از هم جدا شوند. طلاق گرفتن قبل از عروسی، آسیب کمتری به زوجین وارد می کند. 

در این زمینه شاید خانواده ها نگرانی هایی دارند و می گویند که اگر دوران عقد طولانی شود زن و شوهر ممکن است مشکل به خلاف بربخورند و ناشی از این اختلافات می توانند راحت تر از هم جدا شوند در صورتی در دوران عقد باید به تمام مساله اشراف کامل داشت و در صدد رفع اصولی مشکلات بود. 

همچنین دوران عقد فرصت مناسبی جهت شناخت بهتر و عمیق تر زن و مرد از یکدیگر و در نتیجه ورود به زندگی با تفاهمی بیشتر است. به عبارت دیگر دوران نامزدی دوران آشنایی تکمیلی است و یک ازدواج نیمه تمام محسوب می شود. لذا نباید انتظار داشت که آنچه افراد در زندگی مشترک تجربه می کنند، در این دوره نیز تجربه کنند. 

از دیگر مساله مهمی که وجود دارد ایدئولوژیک یا همان مساله اعتقادی و مذهبی است در دوران عقد باید دقت بیشتری به آن ها شود. 

این مساله در زمینه اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی هم صدق می کند به عنوان مثال مواردی بوده که زوجین در بحران های سیاسی کارشان به طلاق کشیده شده است. برخی از خانواده ها در تب و تاب های سیاسی جامعه تازه می فهمند از لحاظ سیاسی هیچ هم خونی با همدیگر ندارند و اختلافات بالا می گیرد. 

این مساله بسیار مهم است که طرف مقابل را اجبار نکنیم که حتما در همه زمینه ها مثل همسرش فکر کند. تمام زمینه ها مانند رفت و آمد خانوادگی، مسافرت رفتن، بچه دار شدن، نحوه تربیت فرزندان با هم صحبت کند و نحوه صحبت کردن آن ها طوری باشد باید اجازه بدهند فرد مقابل راحت و بدون رودر باید حرف خود را بزنند و شنونده خوبی باشند.

فهرست دارو ها
No Image
والرین
موارد و مقدار مصرف: فرآورده های حاوی والرین در تنش های عصبی ،اضطر...
1395/04/26
No Image
پروستاتان
موارد و مقدار مصرف: قطره پروستاتان در موارد التهاب حاد و مزمن پرو...
1395/04/26
No Image
اولئاکرات
موارد و مقدار مصرف: اولیاکرات در درمان زیادی فشارخون بکار می رود....
1395/04/26
No Image
میرتوپلکس
موارد مصرف‌: میرتوپلکس‌ دارای‌ خاصیت‌ ضد ویروس‌ هرپس‌ سیمپلکس‌
1395/04/26
No Image
کارمیناتیوز
موارد و مقدار مصرف: این فرآورده ها جهت برطرف نمودن سوءهاضمه، نفخ ...
1395/04/26